Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Čtrnáctiletý chlapec z Teplic chtěl zabít další dívky

Čtrnáctiletý chlapec, který podle policie v polovině února zabil svoji o rok mladší kamarádku, plánoval, že zabije i další dívky. S odvoláním na informace z vyšetřování o tom píše Mladá fronta Dnes (MfD). Chlapec měl dlouhodobé psychické problémy. Loni strčil do výtahové šachty kamaráda.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Čtrnáctiletý chlapec z Teplic chtěl zabít další dívky

Z deníku, který kriminalisté našli v bytě mladíkových rodičů, vyplývá, že chtěl zabít i další kamarádku, píše MfD. Loni v listopadu pak údajně zabil a rozřezal kočku své matky. Ta se pak obrátila na psychiatra, aby chlapci zařídil ústavní léčbu.

„Tu jsem zavrhl. Nepochybně by utíkal. Ústavní léčba není na zámek," řekl listu psychiatr Pavel Kozlík, který mladíka léčil.

Ochrannou léčbu nenavrhlo ani oddělení sociálně právní ochrany dítěte. Znalci, kteří chlapce zkoumali i kvůli předchozímu útoku na kamaráda, dospěli k závěru, že není nebezpečný.

Mladík podle kriminalistů loni v květnu shodil do výtahové šachty svého kamaráda kvůli banálnímu sporu. Krajské státní zastupitelství celou kauzu prověřilo, žádné pochybení ale nenašlo.

Kamarádku mladík podle policistů zavraždil v polovině února v teplické čtvrti Řetenice. Kriminalisté ho našli za necelých 24 hodin. „Vzhledem k tomu, že osoba je mladší 15 let, není tedy trestně zodpovědná a věc bude odložena,” řekla už dříve krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků