Hlavní obsah
Dagmar Havlová s Českým lvem Foto: Petr Horník, Právo

Článek o Havlové je nepravdivý, prohlásil u soudu její údajný milenec

Výslechy dvou svědků ve středu před Městským soudem v Praze pokračoval spor bývalé první dámy Dagmar Havlové a společnosti Bauer Media, která je vydavatelem bulvárního časopisu Pestrý svět. Havlová žádá po vydavateli omluvu a pět miliónů korun za článek z loňského března o jejím údajném mileneckém poměru v době, kdy umíral její manžel a bývalý prezident Václav Havel.

Dagmar Havlová s Českým lvem Foto: Petr Horník, Právo
Článek o Havlové je nepravdivý, prohlásil u soudu její údajný milenec

Údajný milenec Havlové ve středu u soudu označil text za nepravdivý. Článek, který je nazvaný "Skandální zvěsti o Dáše Havlové. Šokující nařčení - Tajné rande v lázních", uvádí, že Havlová dorazila předloni 16. prosince spolu s milencem do hotelu ve Františkových Lázních, tedy jen dva dny před smrtí někdejšího prezidenta.

"Pokud je tam uvedeno, že jsem měl být s paní Havlovou ve Františkových Lázních, tak to není pravda," prohlásil František Loukota, jehož fotka s Havlovou byla v časopise otisknuta. Podle něho byl snímek pořízen s největší pravděpodobností v době, kdy se natáčel seriál Sanitka, když herečku doprovázel na nákupy.

Havlová v hotelu nikdy nebyla

Muž, který působí jako asistent režie, prý Havlovou zná od natáčení filmu Odcházení. "Tohle je neuvěřitelná lež," podpořila mužovu výpověď dlouholetá známá Havlové Ilona Herman. Uvedla také, že Havlovou viděla několik dní po zveřejnění článku. "Byla velice rozrušená a myslím, že ji to velice poznamenalo i v jejím povolání," dodala žena.

Sama Havlová u soudu již dříve popřela, že by ve Františkových Lázních byla v uplynulých třech letech. Ani hotel, který je v článku zmíněn, prý nezná. Její verzi u soudu podpořily také sestry boromejky, které se o bývalou hlavu státu před smrtí staraly. Podle nich byla Havlová dva dny před smrtí svého manžela s vnučkami, protože Havel nechtěl, aby za ním v bouřce jela.

Právníci zastupující vydavatelství a někdejší první dámu u soudu také sdělili, že se snaží o mimosoudní dohodu. Soudkyně Dagmar Stamidisová jim proto dala prostor k jednání do konce října. Pokud k dohodě nedojde, bude líčení pokračovat začátkem prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků