Hlavní obsah
 

Cizince podezřelého, že čmáral nacistické symboly, překvapili policisté přímo na ulici

Policie zadržela 42letého cizince, kterého podezírá z poškození několika budov v Ústí nad Orlicí v polovině ledna. Muž podle vyšetřovatelů stavby počmáral například hákovými kříži.

 
Cizince podezřelého, že čmáral nacistické symboly, překvapili policisté přímo na ulici

Podezřelého policie zadržela před týdnem v pátek. Akci měli na starost policisté z hlídkové služby, kteří byli speciálně vybavení a muže zadrželi na ulici s využitím momentu překvapení. Policisté měli podezření, že by se muž mohl chovat agresivně.

Národnost zadrženého kriminalisté rovněž neuvedli. Podle nich počmáral celkem 16 budov, bylo mezi nimi například Roškotovo divadlo, které je kulturní památkou. Na budovách se v polovině ledna objevily hákové kříže nebo symboly nacistického Ochranného oddílu, který byl ozbrojenou složkou hitlerovské organizace NSDAP.

V Ústí nad Orlicí řádil vandal

Foto: Město Ústí nad Orlicí (facebookový profil)

Mezi čmáranicemi byl také nápis A.C.A.B., který znamená „Všichni policajti jsou parchanti” (z anglického All Cops Are Bastards).

„Muž se ke všem skutkům doznal a uvedl, že sprejovat byl dvakrát, vždy pod vlivem alkoholu. Dále vypověděl, že je fanouškem polských fotbalových klubů, a proto stříkal na objekty jejich znaky a názvy. Popřel, že by byl sympatizantem extremistického hnutí nebo že by ho chtěl jakkoliv propagovat,“ sdělila v pátek mluvčí policie Dita Holečková.

Hákové kříže a nápisy v Ústí nad Orlicí

Foto: Město Ústí nad Orlicí (facebookový profil)

Policie podezřelého obvinila z poškození cizí věci, za což mu hrozí až roční vězení. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na 76 000 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků