Hlavní obsah
 

Chtěl jsem si tu postavit stan, volal o pomoc promrzlý opilec z uzavřené Sněžky

Třicetiletého opilého muže zachraňovali v úterý policisté s horskou službou u Sněžky. Byl namol, v nevhodném oblečení, nelegálně vnikl do uzavřené oblasti, a navíc byl venku po deváté večerní. Případ bude mít dohru u správního orgánu.

 
Chtěl jsem si tu postavit stan, volal o pomoc promrzlý opilec z uzavřené Sněžky

Muž z Teplic vytočil tísňovou linku po desáté hodině večer a snažil se operátorce vysvětlit, že je u Sněžky a není schopný pokračovat v cestě. Byl promrzlý a komunikace s ním byla podle policie složitá. „Jsem pod Sněžkou a promrzlý. Já jsem si tady udělal jakoby takový provizorní stan,“ řekl muž operátorce.

Jeho polohu se podařilo určit s pomocí mobilu a do terénu vyrazila hlídka s horským záchranářem.

„Po necelé hodině se jim ho podařilo na cestě mezi boudou pod Sněžkou a boudou v Obřím dole v promočeném oblečení, které nebylo ani vhodné do zimního horského terénu, najít. Byl prochladlý, nezraněn, ale pod vlivem alkoholu. Nadýchal 2,75 promile,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Muž skončil na záchytce. Policie zjistila, že muž proklouzl kontrolou v uzavřeném okrese a vypil půl litru alkoholu, aby se uchránil před zimou, což ve skutečnosti nefunguje. Protože se dopustil několika přestupků, bude jeho jednání řešit správní orgán.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků