Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Chlapec ve Starém Městě přežil pád z balkónu, rodiče ho nechali samotného

Tragédií málem skončila nezodpovědnost rodičů ze sídliště Budovatelů ve Starém Městě na Šumpersku, kteří v noci na pondělí nechali v bytě samotného čtyřletého chlapce. Ten se probudil, odešel na balkón a spadl z něj z výšky deseti metrů na zem. Našel ho náhodný chodec. Hoch byl převezen do nemocnice.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Chlapec ve Starém Městě přežil pád z balkónu, rodiče ho nechali samotného

„Kolem druhé hodiny ranní oznámila v pondělí 43letá žena ze Starého Města, že její manžel tu při cestě domů našel na silnici na sídlišti Budovatelů malého chlapce. Přivolaná hlídka zjistila totožnost čtyřletého hocha a kontaktovala rodiče, kteří se nacházeli mimo domov,“ řekl Právu v úterý šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Protože si chlapec stěžoval na bolesti břicha, byla podle něj přivolána záchranná služba, která jej převezla na pozorování do nemocnice v Šumperku.

Dalším šetřením bylo zjištěno, že hoch byl sám, protože matka vezla „na otočku“ manžela do Hanušovic a vzala s sebou jen svou dceru. „Tu vzala proto, že prý špatně spí a chlapce, jelikož ten se v noci nebudí, nechala spát doma,“ uvedl mluvčí.

Hoch se podle něj v noci probudil, odešel z místnosti na balkón, kde překonal zábradlí a spadl z deseti metrů na zem, kde byl nalezen.

„I nadále zůstává v nemocnici na pozorování. Zatím však u něj nebylo zjištěno žádné zranění,“ dodal Bednarčík. Případ je dále předmětem šetření. Policisté se zabývají mj. tím, zda rodiče nespáchali trestný čin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků