Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo

Cestou ze Srbska do Belgie vyskočili dva běženci z kamionu na Olomoucku

Dva běžence, pravděpodobně z Afghánistánu, zadrželi ve středu dopoledne policisté v Lutíně na Olomoucku. Doputovali sem v kamionu, který se tu v areálu jedné firmy zastavil cestou ze Srbska do Belgie. Běženci na sebe upozornili, když kamion opustili a snažili se utéci. Právo o tom ve čtvrtek informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo
Cestou ze Srbska do Belgie vyskočili dva běženci z kamionu na Olomoucku

„Ve středu před jedenáctou hodinou dopoledne jsme přijali oznámení o útěku dvou osob, které vyskočily z ložné plochy nákladního vozidla v areálu firmy. Policisté na místo okamžitě vyrazili a za dvacet minut od oznámení obě osoby vypátrali. Jednalo se o dva muže bez dokladů, kteří uvedli, že jsou z Afganistánu a míří do západní Evropy,“ uvedl mluvčí.

Řidič (cizinec) nákladního vozidla podle něj uvedl, že jel ze Srbska do Belgie a v České republice pouze vykládal část zboží. „O běžencích v nákladovém prostoru nevěděl,“ konstatoval Hejtman.

Další osud obou běženců nyní řeší policie. Ta se snaží prověřit i totožnost obou mužů. „Vozidlo s utečenci vjelo na území ČR ze Slovenské republiky, kam nejspíš budou oba běženci vráceni na základě mezinárodní smlouvy,“ dodal policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků