Hlavní obsah

Celníci poprvé našli mobilní čtečku platebních karet, měli ji Rumuni

Celní správě a dálniční policii se v úterý podařilo u motorestu Pávov na 111. kilometru D1 zadržet trojici Rumunů ve věku od 25 do 30 let, v jejichž voze se našlo speciální skimovací zařízení na četbu a výrobu falešných platebních karet. Jde o vůbec první mobilní zařízení tohoto druhu, které bylo na území ČR zachyceno. Celníci předali zařízení policii.

Celníci poprvé našli mobilní čtečku platebních karet, měli ji Rumuni

Zařízení elektronicky současně načítá kódovací pásek na platební kartě a zároveň pomocí ultratenkého mobilního telefonu a minikamery snímá zadávaný PIN kód na klávesnici, vysvětlil kriminalista Leoš Navrátil.

Čtečka nalezená ve voze Rumunů

Foto: Miroslav Homola, Právo

"Údaje z mobilu jsou okamžitě vysílány obsluze počítače, která se pohybuje poblíž bankomatu, například v autě, a ta je pak i s načteným kódem z pásku odesílá jinam, kde v podstatě proběhne výroba falešné platební karty. Obvykle se k tomu používají jednoduché plastové kartičky podobné magnetovým hotelovým klíčům. Podvodníci pak většinou vybírají účty v bankomatech i na opačných stranách zeměkoule,“ uvedl Navrátil.

Zadržené čtecí zařízení bylo určeno pro bankomaty v Německu a odhalit se je podařilo i díky tomu, že členem skupiny, která akci připravovala, byl i celník z Německa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků