Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Bývalý podnájemník brutálně napadl seniorku, o hlavu jí rozbil láhev sektu

Pražští kriminalisté zadrželi minulý týden osmadvacetiletého muže, který se přiznal k brutálnímu napadení jednaosmdesátileté ženy. Dříve u ní bydlel v podnájmu a chtěl se vrátit, měl u ní ale dluh. Údajně se nepohodli a mladík ženu pobodal nožem a rozbil jí o hlavu láhev sektu. Seniorka je ve vážném stavu v nemocnici, mladíka poslal soud do vazby.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Bývalý podnájemník brutálně napadl seniorku, o hlavu jí rozbil láhev sektu

Incident se stal minulý týden ve středu v 17:00 v ulici Polská na pražských Vinohradech. Policisté dostali nejdřív zprávu o starší ženě, která byla poškrábaná v obličeji. Kriminalisté zjistili, že to nebylo vloupání a ženu musel napadnout někdo, koho znala, protože mu otevřela dveře.

Její zranění se nakonec ukázala mnohem vážnější. "Bodal ji do krku, do obličeje a do temene," uvedl šéf kriminalistů Jiří Zábrodský. Lékaři ji udržovali na přístrojích. "Byla v ohrožení života," dodal kriminalista. Dosud není schopná výslechu.

Kriminalisté tipovali několik lidí podle dokumentů, které našli v bytě. Žena pronajímala dva pokoje. Na základě listin přišli na stopu osmadvacetiletému muži, který před zadržením pracoval v obchodním domě jako pokladní. Když za ním přišli kvůli výslechu, v práci nebyl. "Na místě jsme zjistili, že si vzal volno," uvedl Zábrodský.

Dluh deset tisíc 

Policisté pak zjistili jeho bydliště, kde mladíka zadrželi. Muž prý nejdřív popíral, že by cokoliv udělal, policisté ale měli podle Zábrodského řadu důkazů, například záznamy kamerového systému, který neodpovídal jeho výpovědi. Nakonec se přiznal. Motiv činu prý vysvětlil "hnutím mysli a neví, proč to udělal".

Před rokem v bytě bydlel, nechal tam ale 10 tisíc korun dluh na nájmu. Pak žil rok s přítelem v Praze 7, nyní se ale chtěl vrátit na Vinohrady. Při domlouvání podmínek prý vznikl konflikt a mladík ženu napadl. Podle Zábrodského zatím neměl problémy se zákonem. Mladíkovi hrozí pět až 12 let vězení za těžké ublížení na zdraví.

Čin se možná překvalifikuje 

Případ ale může mít podle kriminalisty přísnější posouzení, protože se na něj může vztahovat paragraf týkající se pokusu o vraždu. Mladík totiž přišel do bytu s vystřelovacím nožem a měl také rukavice, které policisté našli v odpadkovém koši na psí exkrementy, kam je mladík údajně odhodil.

Pachatel také nechal ženu ležet po incidentu na podlaze, zamkl za sebou dveře a zraněnou našel až podnájemník ve 21:30. Podle Zábrodského si nemohla sama přivolat pomoc a druhého dne by se vzhledem ke zraněním nemusela dožít. Nyní záleží na znaleckých posudcích. Vyšetřování si případně převezme 1. oddělení, které se zabývá mimo jiné vraždami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků