Hlavní obsah
Auto projelo až do útrob tachovského domova pro seniory Foto: ZZS Plzeňského kraje

Byl jsem napojený na vesmír, vysvětlil muž, který vjel autem do domova důchodců

Nepředvídatelný člověk, který jeví známky duševní poruchy - tak zatím vidí lékaři z psychiatrické léčebny v Dobřanech 32letého muže, který vjel minulou neděli autem skrz hlavní dveře do domova pro seniory v Tachově. Právě na psychiatrii v Dobřanech byl převezen. Okresní soud Plzeň-jih proto rozhodl, že Josef K. ve zdravotnickém zařízení zatím zůstane.

Auto projelo až do útrob tachovského domova pro seniory Foto: ZZS Plzeňského kraje
Byl jsem napojený na vesmír, vysvětlil muž, který vjel autem do domova důchodců

„Podmínky pro jeho nedobrovolnou hospitalizaci jsou splněny. Na svobodě by mohl být nebezpečný sobě i svému okolí. Na základě znaleckého posudku pak soud musí tří měsíců rozhodnout, zda pobyt dotyčného v zdravotní ústavu prodlouží,“ uvedla ve středu mluvčí soudu Petra Sochůrková.

Podle ní muž při přijetí do léčebny jevil známky duševní poruchy. Jak Právo zjistilo, lékaři upozornili hlavně na nepřiměřenou afektivitu a bizarní myšlení. „Ve svém chování je nepředvídatelný,“ řekl Právu zdroj s tím, že dotyčný tvrdí, že si na okamžiky, kdy vjel dveřmi do budovy, vůbec nepamatuje.

„Uvedl, že do zařízení jel za babičkou, neboť měl intuici, že se jí něco stane. Tvrdil přitom, že napojený na vesmír,“ dodal zdroj.

Nehoda v Tachově

Video: Ivan Blažek, Právo

Lékaři také upozornili na to, že jde o uživatele pervitinu a marihuany. „Je ale schopen chápat smysl trestního řízení,“ shodli se dále odborníci. Posudek soudních znalců bude také klíčový v tom, zda muže policie bude za jeho bláznivý kousek trestně stíhat.

Pokud se ukáže, že v té době byl nepříčetný, tedy že nemohl s ohledem na psychickou poruchu své chování ovládat, bude případ odložen a Josef K. tak zřejmě skončí v detenčním ústavu. „Zatím jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení. Nyní čekáme na posudek psychiatrů,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

K neobvyklému případu vyjížděli policisté, hasiči i záchranáři 31. května kolem 17. hodiny. Po projetí dvojitými dveřmi se vůz značky Škoda Fabia zastavil na chodbě zařízení a zranil 93letou seniorku, která později v nemocnici zemřela. Řidič z místa utekl a policisté ho ho dopadli krátce na to v zahradě u přilehlého domu. Podle Jirouškové dechová zkouška na přítomnost alkoholu v krvi a test na drogy byly u muže negativní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků