Hlavní obsah
Policistům pomohl se zatčením hledaného muže kolemjdoucí. Ilustrační foto. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Brněnští policisté honili podezřelého, kolemjdoucí mu podrazil nohy

Brněnští městští strážníci zadrželi v sobotu odpoledne ve spolupráci s pohotovým občanem hledaného muže. Na vánočních trzích si při pravidelné pochůzce všimli muže, který odpovídal popisu osoby hledané státní policií. Jejich úsudek se rychle potvrdil, ale jeho zatčení však nebylo ani trochu jednoduché.

Policistům pomohl se zatčením hledaného muže kolemjdoucí. Ilustrační foto. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Brněnští policisté honili podezřelého, kolemjdoucí mu podrazil nohy

Strážníci vyzvali podezřelého k prokázání totožnosti, na což muž reagoval tvrzením, že u sebe nemá žádné doklady a začal náhle utíkat ze Zelného trhu pryč směrem k Masarykově ulici. Hlídka prchajícího podezřelého během jeho pronásledování stále vyzývala k tomu, aby se zastavil, to ale muž neučinil a utíkal dál.

Strážníci žádali ústním zvoláním kolemjdoucí osoby o pomoc při pronásledování podezřelého, což také pohotově udělal jeden z kolemjdoucích a utíkajícímu muži podrazil nohy. Pronásledovaný muž přes nohu upadl a strážníci jej díky pohotovému muži mohli zadržet.

Díky ověření osobních údajů zadrženého muže přes operační středisko se domněnka strážníků o tom, že je hledanou osobou, skutečně potvrdila. Na místo proto byla přivolána státní policie, která si zadrženého 38letého muže převzala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků