Hlavní obsah
Foto: Luděk Fiala, Novinky

Bezradný muž chtěl skočit pod vlak, zachránil jej telefonát na policii

Neznámý volající zachránil život pětačtyřicetiletému muži ze Zlína, který chtěl skoncovat se životem. Viděl podnapilého muže u železniční trati a přivolal strážníky, kteří nešťastníka vyslechli, a záchranka jej pak přepravila do nemocnice.

Foto: Luděk Fiala, Novinky
Bezradný muž chtěl skočit pod vlak, zachránil jej telefonát na policii

V minulých dnech přijali dispečeři Městské policie ve Zlíně oznámení, že v blízkosti Bartošovy čtvrti sedí na železniční trati pravděpodobně podnapilý muž. „Už během hovoru policistů s oznamovatelem ale podnapilý muž vstal a vydal se po kolejích směrem k centru města. Naše hlídka dotyčného zastihla na vyšlapané stezce vedle kolejí,“ popsal strážník Pavel Janík.

„Strážníci muže odvedli do bezpečné vzdálenosti od kolejí a dozvěděli se o jeho trápení. Muž se měl čerstvě rozejít se svojí přítelkyní, má toho moc v práci a rozhodl se, že nejlepším řešením této bezvýchodné situace bude ukončení života skokem pod vlak,“ upřesnil Janík.

Jak se po chvíli ukázalo, nešťastníkovi v tu dobu kolovalo v krvi 2,2 promile alkoholu. „Vzhledem k jeho psychickému rozpoložení strážníci přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která si muže převzala k dalšímu opatření,“ podotkl Janík, podle kterého by měli lidé předcházet sebevraždám a hledat řešení svízelných situací.

„Člověk, který o sebevraždě vážně uvažuje, obvykle vysílá určité signály. Jedná se v podstatě o volání o pomoc, ke kterým by nemělo být jeho sociální okolí, zejména pak nejbližší rodina a přátelé, neteční,“ upozornil Janík a dodal: „Cestou k záchraně života může být pojmenování problému, hledání alternativního řešení, uvolnění emocí či dohoda o odložení sebevraždy.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků