Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS Beskydy

Běžkařku na hřebenech Javorníků zavalil strom

Horská služba zasahovala v neděli před polednem na hřebenech Javorníků. Na běžkařku ve středním věku tam spadl zlomený strom. Ženu s vážným zraněním převezli do nemocnice. Horskou službu Beskydy o tom informoval dispečink Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.

Ilustrační foto Foto: HZS Beskydy
Běžkařku na hřebenech Javorníků zavalil strom

„K nehodě jsme ihned vypravili naše záchranáře. Měli jsme informaci, že paní se nedokáže zpod stromu sama vyprostit a je zřejmě vážně zraněna. Na místě jsme ale viděli, že ženu už vyprostili její příbuzní a další kolemjedoucí běžkaři,“ uvedl k zásahu Radim Pavlica, náčelník HS Beskydy s tím, že pomáhajícím patří dík, protože zraněné hrozilo pod stromem rychlé promrznutí.

Záchranáři ženu vyšetřili a přítomný lékař zjistil, že běžkařka utrpěla poranění hrudníku. „Vše jsme konzultovali s pracovníky ZZS, a protože vzhledem k počasí nemohl přiletět vrtulník, rozhodli jsme se pro pozemní transport. Paní jsme tedy ošetřili, zafixovali jí do vakuové matrace a šetrně převezli naší terénní technikou k sanitce, která dorazila do nedalekého skiareálu Kohutka,“ popsal záchranu těžce zraněné ženy Pavlica.

Horská služba proto znovu varuje před hřebenovými túrami a výlety do zalesněných horských oblastí. „Stromy jsou obtěžkány mokrým sněhem, a při nárazovém větru se lámou. Hrozí proto stálé nebezpečí úrazu od padajících větví i slabších kmenů. Včera jsme se tak museli doslova prořezávat ke zraněnému skialpinistovi,“ důrazně upozornil běžkaře, skialpinisty i turisty v pohoří náčelník Pavlica a dodal, že v žádném případě by se pak na horské cesty neměl vydávat nikdo osamocený.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků