Hlavní obsah

Bezdomovec přijal trest 8,5 roku za znásilnění dítěte

Krajský soud v Plzni poslal na osm a půl roku za mříže osmačtyřicetiletého Jana Siváka z Chodova za znásilnění tehdy osmileté dcery své neteře. Muž se před soudem hájil tím, že ho dívenka provokovala a se sexuálním stykem souhlasila.

Bezdomovec přijal trest 8,5 roku za znásilnění dítěte

Soud však měl dostatek důkazů, aby Siváka uznal vinným z toho, že dívku letos v srpnu zbil a donutil k souloži v lese mezi obcemi Tašovice a Doubí na Karlovarsku. Dítě utrpělo zranění pohlavních orgánů a konečníku. Sivák navíc dívce vyhrožoval smrtí, pokud promluví.

"Stěžejní byla výpověď dívky v přípravném řízení, kdy byla přítomna psycholožka. Podle ní je poškozená mentálně retardovaná a její schopnosti jsou na úrovni sedmiletého dítěte. Proto se nemohla výpovědi naučit a situaci skutečně prožila s osobou obžalovaného," uvedla v odůvodnění předsedkyně senátu Iveta Zítková.

Sivák se vzdal odvolání

Podle jejích slov do celkové mozaiky zapadá i zpráva z nemocnice, kde byla dívka tři hodiny po činu vyšetřena. Kromě toho Siváka usvědčilo také sperma zachycené na kalhotkách děvčete, DNA bylo zcela shodné se vzorkem jeho slin.

K překvapení obhájce se Sivák na místě vzdal práva na odvolání. Rozsudek přesto není zatím pravomocný, neboť druhá strana si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků