Hlavní obsah
 

Autobus ve Slaném srazil lidi na zastávce, dítě nepřežilo

Prázdný linkový autobus srazil v úterý po poledni několik lidí na zastávce ve Slaném na Kladensku. Nehodu na místě nepřežilo dítě. Záchranná služba ošetřila celkem čtyři zraněné.

 
Autobus ve Slaném srazil lidi na zastávce, dítě nepřežilo

Nehoda se stala krátce po poledni v Ouvalově ulici na autobusovém nádraží ve Slaném. „Máme informaci o několika zraněných, na místě přistál vrtulník,“ řekla Novinkám mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Záchranáři k nehodě vyslali tři posádky, lékaře a vrtulník. „Nezletilá osoba utrpěla velmi vážná poranění,” sdělila mluvčí záchranky Petra Effenbergerová. Dítě podle ní zraněním podlehlo na místě i přes snahu zdravotníků.

Další dospělý člověk skončil v nemocnici s lehkým zraněním, lékaři ošetřili ještě dva lidi, jejichž stav si nevyžádal transport do nemocnice.

Vážná nehoda ve Slaném

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Proč autobus do zastávky narazil, vyšetřuje policie. „K vyšetřování budou přizváni experti z oboru dopravy,” uvedla bez dalších podrobností policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autobus patří společnosti Arriva. Podle jejího mluvčího Jana Holuba šlo o manipulační jízdu bez cestujících. „Autobus byl před devíti dny na pravidelné prohlídce, řidič u nás pracuje přes rok a jsme s ním spokojeni,” uvedl Holub.

„Řidič je ve stavu, kdy nám bohužel nedokáže vysvětlit, co přesně se stalo,  Snažíme se sehnat kontakty, abychom nabídli veškerou pomoc a součinnost a k nešťastné události se postavili čelem,” uzavřel mluvčí Arrivy.


Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků