Hlavní obsah
Kolo, na kterém cizinec jel. Foto: Policie ČR

Auto v Havířově srazilo azylanta, řidič ujel

K vážné nehodě došlo ve středu odpoledne poblíž azylového střediska v Havířově-Suché na Karvinsku, auto tam srazilo 34letého Tunisana, který jel na kole. Řidič vozidla z místa nehody ujel, nyní po něm pátrá policie. Cizinec skončil s vážným zraněním v nemocnici.

Kolo, na kterém cizinec jel. Foto: Policie ČR
Auto v Havířově srazilo azylanta, řidič ujel

K nehodě došlo zhruba kolem druhé odpoledne. Řidič do cyklisty narazil předkem auta. Cizinec, který je obyvatelem azylového střediska, byl těžce zraněn, nicméně po nehodě byl při vědomí. Léčit se bude nejméně šest týdnů.

„Podle výpovědi zraněného cyklisty neznámý řidič nezastavil a z místa ujel,“ uvedla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Místo nehody

Foto: Policie ČR

Auto jelo po Orlovské ulici ve směru od ulice Vodní. Ke střetu mělo dojít za křižovatkou s ulicí Na Kopci.

Případem se zabývá kriminální služba. „Zahájeny byly úkony trestního řízení přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a přečin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ dodala mluvčí.

Policie nyní hledá kolemjdoucí nebo řidiče, kteří nehodu mohli vidět. „Jejich svědectví nám pomůže k řádnému objasnění dopravní nehody. Pomohly by i záběry z kamer, které bývají umístěny ve vozidlech,“ uvedla mluvčí Viačková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků