Hlavní obsah
Opilec sjel autem do vody. Foto: HZS Praha

Auto s majáky sjelo do Vltavy. Řidič sám vyplaval a nadýchal přes tři promile

Náročnou operaci mají v pondělí za sebou pražští hasiči, kteří pomocí kladkostroje museli vyprostit auto z Vltavy. Jejich technika se totiž na úzkou hráz nedostala. Řidič z auta, které patří městské části, sám vyplaval a nadýchal tři promile alkoholu.

Opilec sjel autem do vody. Foto: HZS Praha
Auto s majáky sjelo do Vltavy. Řidič sám vyplaval a nadýchal přes tři promile

Hasiči vyjeli k Vltavě na Zbraslavi před polednem. Řidič zajel s autem na úzkou hráz, kde je cesta pro pěší. Auto patří Městské části Praha-Zbraslav, která se k nehodě vyjádřila na Facebooku: „Dnes sjela dodávka MČ Ford Transit do Vltavy z hráze tzv. Malé řeky na Zbraslavi. Řidič je v lékařské péči. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřuje Policie ČR.”

Nehoda dodávky na Zbraslavi: Dnes kolem desáté hodiny dopoledne sjela dodávka MČ Ford Transit do Vltavy z hráze tzv....

Zveřejnil(a) MČ Praha-Zbraslav dne Pondělí 23. červenec 2018

Opilec sjel autem do vody.

Foto: HZS Praha

„Dodávka částečně sjela do Vltavy, kde byl přístup pro techniku nemožný. Hasiči proto použili kladkostroj, kterým auto vytáhli z řeky,“ popsala mluvčí hasičů Kateřina Suchanská.

Hasiči vytáhli auto pomocí kladkostroje.

Foto: HZS Praha

„Muž z auta vyplaval sám. Policisté věc řeší jako škodní událost, protože se stala mimo vozovku. Dechová zkouška byla u řidiče pozitivní, nadýchal více než tři promile, a proto se policisté budou případem dále zabývat,“ řekl Novinkám mluvčí policie Tomáš Hulan.

Auto zbraslavské městské části mělo nehodu loni v červnu, kdy těžkým zraněním skončil střet dodávky s dítětem. Nehoda se odehrála na chodníku, kde dodávka městské části vysypávala koše. Dítě transportoval vrtulník do nemocnice. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Dodávka srazila v Praze dítě

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků