Hlavní obsah
 

Autem v Brně schválně srazil vojenského veterána, soud mu potvrdil 12,5 roku

Dvanáct a půl roku si odsedí Lukáš Flodr (36) za to, že po drobné kolizi na přechodu v Brně autem záměrně srazil a vážně zranil muže. Pachatel zároveň nesmí deset let řídit. Rozhodl o tom definitivně odvolací Vrchní soud v Olomouci.

 
Autem v Brně schválně srazil vojenského veterána, soud mu potvrdil 12,5 roku

Odsouzený musí také zaplatit 180 tisíc korun Vojenské zdravotní pojišťovně a 780 tisíc poškozenému. Rozhodl o tom v úterý Vrchní soud v Olomouci, když potvrdil verdikt Krajského soudu v Brně z letošního 6. března, proti kterému se obžalovaný odvolal.

Poškozený, voják, jenž se krátce předtím vrátil z mise v Afghánistánu, kde byl mimo jiné přes vestu střelen do zad, střet podle znalců přežil jen díky velkému štěstí. Měl prasklou lebku a řadu dalších zranění, 15 dnů musel být v umělém spánku. Po propuštění z nemocnice, s výpadky paměti, se učil  znovu mluvit i psát.

Flodr, jemuž za pokus vraždy hrozilo až 18 let za mřížemi, se u vrchního soudu dožadoval překvalifikování činu na ublížení na zdraví, což by znamenalo nižší trest. Tvrdil, že svou oběť chtěl jen vystrašit. Soud jeho obhajobu však neakceptoval.

„Z důkazů jednoznačně vyplývá, že skutek spáchal, jak stojí v obžalobě. Po nárazu, kdy poškozeného nabral na kapotu vozu, zrychloval, a až ten spadl na zem, z místa ujel,“ vysvětlil Právu mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

Případ se stal loni o půlnoci ze 30. dubna na prvního května v Chrlicích, okrajové části Brna. Třicetiletý voják, který byl v té době dva týdny doma, šel v doprovodu přítelkyně z oblíbené akce pálení čarodějnic, na níž působil i jako dobrovolný hasič.

Při přecházení křižovatky ulic Zámecká a Šromova se náhle objevil šedý Ford Mondeo a vojáka na přechodu minul tak těsně, že ten zavadil rukou o zrcátko vozu.

Muž za volantem křižovatku přejel, otočil se, pak zastavil, pár metrů ještě couvl dozadu a poté zcela schválně do nic netušícího chodce čelně vrazil. Pak ujel.

Pachatel chtěl auto později prodat, policie ho díky svědkům i kamerám z místa činu vypátrala až po zhruba dvou měsících.

Automechanik, který je podle znalců zcela zodpovědný za své činy, byť je občasným uživatelem drog, byl v dané době podrážděný kvůli žárlivosti. Krátce před incidentem totiž jel k bytu své přítelkyně, kterou podezříval z nevěry. Ta ho však vyhodila a poté, co rozbil na domě okno, zavolala policii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků