Hlavní obsah
Následky nehody na 119. kilometru D1 Foto: Jiří Forman, Novinky

Audi se blížilo strašlivou rychlostí, popsali zdrcení svědci tragédii na D1

Zběsilá policejní honička, na jejímž konci byla smrt 17letého mladíka, se odehrála v pátek odpoledne na dálnici D1 ve směru na Prahu. Svědci nehody hovoří o šílené jízdě, která tragické nehodě předcházela.

Následky nehody na 119. kilometru D1 Foto: Jiří Forman, Novinky
Audi se blížilo strašlivou rychlostí, popsali zdrcení svědci tragédii na D1

„Jel rychle. Strašně rychle,“ několikrát jakoby nevěřícně zopakoval asi 30letý muž, stojící za svodidly dálnice D1 na 119. kilometru ve směru na Prahu, kde se nehoda stala.

Hořící auto na D1

Foto: Pro Právo Luděk Krušinský

Před ním se otevírá strašlivá scenérie: před přemostěním na exitu Velký Beranov stojí obemknuta vozidly policie a hasičů skrumáž havarovaných aut, korunovaná zcela ohořelým vrakem audi.

Policejní honička na D1 skončila smrtí, na dálnici hořela auta

Video: Jiří Forman, Novinky

Kousek od ní leží na zemi zlopověstný černý plastový pytel. Z něj vykukuje ruka kohosi zjevně velmi mladého. Člověku se při pohledu na ni zastaví srdce.

Blesky majáku ve zpětném zrcátku

„Prosím, neptejte se mě na nic. Já nemůžu. Vždyť támhle leží mrtvola,“ cvaká zuby asi 45letý, velmi dobře oblečený chlapík, očividně šokovaný. Není divu: řídil vůz Jaguar, který - na pravoboku značně pochroumaný - stojí jen pár metrů od požářiště.

Následky nehody na 119. kilometru D1

Foto: Jiří Forman, Novinky

„My jsme byli snad posledním autem, kterému se podařilo ještě uhnout,“ rozhovoří se pohotový řidič Škody Octavia. Ta stojí opodál netknutá a připomíná patník, jenž určuje, kde tragédie začala. „Stála tu fronta aut a my jsme k ní dojížděli. Najednou jsem viděl ve zpětném zrcátku blesky policejního majáku a pronásledovaný vůz, který se blížil k nám strašlivou rychlostí. Ještě jsem stačil zareagovat, ti před námi už ne. Do těch ten kluk vlítnul a tuším tři sroloval s sebou. Pak to začalo hořet. Jeho ještě vytáhli, ale už mu to nebylo nic platný,“ odvrátil muž tvář.

Hořící auto na D1

Foto: Pro Právo Luděk Krušinský

Na místě zasahovaly i tři posádky záchranky včetně vrtulníku. „Jednoho středně těžce zraněného muže, odhadem třicátníka, jsme letecky transportovali do Brna a jednu asi 60letou paní jsme ošetřili na místě,“ konstatovala ředitelka vysočinské záchranky Vladislava Filová.

Následky nehody na 119. kilometru D1

Foto: Jiří Forman, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků