Hlavní obsah

Policejní honička na D1 skončila smrtí, na dálnici hořela auta

1. 3. 2013, 15:58 – Vysočina • Aktualizováno 1. 3. 2013, 18:13
Novinky, Ondřej Kořínek

Dálnice D1 byla v pátek odpoledne ve směru na Prahu po nehodě nejméně šesti vozidel uzavřena. Policisté stíhali řidiče, který pak havaroval u vytvořeného policejního zátarasu. Jeden člověk na místě zemřel, jeden se zranil.

Policejní honička na D1 skončila smrtí, na dálnici hořela auta Video: Jiří Forman, Novinky

 
Článek

"Policisté z dálničního oddělení pronásledovali od 15:25 od Brna řidiče audi, který nereagoval na žádné signály k zastavení. Proto jsme na dálnici vytvořili zátaras na 119. kilometru u sjezdu z dálnice. Muž ale havaroval spolu s dalším civilním vozidlem," řekla Novinkám mluvčí policie Dana Čírtková. Později večer uvedla, že v místě policie zastavila dopravu, ale nepostavila do cesty žádné překážky, do kterých by mohl unikající vůz narazit.

Foto: Jiří Forman, Novinky

Následky nehody na 119. kilometru D1

Obě vozidla následně začala hořet. V autě zemřel 17letý mladík, kterého policisté pronásledovali, řidič dalšího vozidla byl těžce zraněn. Ujíždějící mladík jel ve vozidle sám. Policie ho pronásledovala, protože měla podezření, že nemá k jízdě oprávnění. Na výzvy k zastavení nereagoval, naopak po cestě dvakrát do policejního auta narazil.

Foto: Jiří Forman, Novinky

Následky nehody na 119. kilometru D1

"Řidič, který ujížděl policii, poškodil po trase osm vozidel," uvedla Čírtková. Kolik přesně aut bylo poškozeno při jízdě a kolik při havárii, není známo.

Foto: Pro Právo Luděk Krušinský

Hořící auto na D1

Provoz ve směru na Prahu byl zastaven, na chvíli obnoven a v šest hodin byla dálnice opět uzavřena kvůli vyšetřování nehody. Otevřela se opět v půl osmé večer.

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Dopravní nehoda na D1

„Na místě zasahovaly dvě jednotky, podle mých informací havarovalo šest vozidel, z nichž dvě hořela,“ řekla mluvčí hasičů Petra Musilová.

„Jednoho středně těžce zraněného muže jsme odvezli do nemocnice v Brně. Nyní mám informaci ještě o nejméně jednom zraněném, který byl ošetřen na místě,“ řekla odpoledne Novinkám ředitelka záchranné služby Vladislava Filová.

Foto: Pro Právo Luděk Krušinský

Hořící auto na D1

Foto: Jiří Forman, Novinky

Následky nehody na 119. kilometru D1

Foto: Jiří Forman, Novinky

Následky nehody na 119. kilometru D1

Reklama

Související témata:

Výběr článků