Hlavní obsah
Nehoda cisterny u Olomouce Foto: HZS Olomouckého kraje

Asfalt z převrácené cisterny zastavil dálnici u Olomouce

Na dálnici D46 mezi obcí Olšany u Prostějova a olomouckou částí Slavonín se ve středu dopoledne převrátila cisterna s asfaltem. Dálnice je ve směru na Olomouc uzavřena, ve směru na Brno se jezdí jedním jízdním pruhem. Nehoda se obešla bez zranění.

Nehoda cisterny u Olomouce Foto: HZS Olomouckého kraje
Asfalt z převrácené cisterny zastavil dálnici u Olomouce

Nehoda se stala před 9:30 hodin na 34. kilometru D46 ve směru z Prostějova na Olomouc. Cisterna se při nehodě převrátila a vytekl z ní asfalt na komunikaci.

„Je rozlitý v obou jízdních pruzích ve směru na Olomouc a zasáhl i do levého jízdního pruhu ve směru na Prostějov. Při nehodě nedošlo ke zranění řidiče, nepotvrdilo se, že by před jízdou požíval alkohol," uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová.

Podle mluvčí hasičů Lucie Balážové se převrátil přívěs asi s deseti kubickými metry asfaltu, který se rozlil do obou pruhů. Hasiči vylitý asfalt z komunikace rychle odstraňují, než zatuhne, uvedla mluvčí hasičů.

Policie řidičům doporučuje, aby se místu havárie vyhnuli, případně aby byli při projíždění místem opatrní.

Na místě jsou policejní hlídky, které usměrňují provoz. Uzavření dálnice ve směru na Olomouc policie zatím předpokládá do 14:00 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků