Hlavní obsah
 

Policie zadržela 44 aktivistů protestujících u Sněmovny

Několik desítek aktivistů blokovalo ve čtvrtek ulici u Poslanecké sněmovny v Praze. Protestovali stejně jako v úterý proti nečinnosti vlády v klimatických opatřeních. Policie zajistila 44 aktivistů, z toho 12 u Sněmovny a 32 v Tomášské ulici.

 
Policie zadržela 44 aktivistů protestujících u Sněmovny

U Sněmovny se sešli aktivisté z hnutí Extinction Rebellion, kteří na sociální síti sdíleli živé vysílání. Zablokovali ulici Thunovskou a mají transparenty jako „V permafrostu jsou horší věci než koronavirus, nenechme ho roztát“.

"Cílem akce je upozornit jak veřejnost, tak hlavně vládu a Sněmovnu, že se nacházíme ve stavu klimatické krize, a požadujeme po ní, aby se zachovala tak, že vyhlásí stav klimatické nouze. Což je podle nás něco naprosto samozřejmého," řekla mluvčí pořádajícího hnutí Adéla Hrdličková.

Zajištění aktivistů poblíž Poslanecké sněmovny

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Na snímku jsou aktivisté v Tomášské ulici nedaleko Malostranského náměstí.

Foto: Ondřej Deml, ČTK

Policisté proti skupině zasáhli, protože podle nich narušili chráněný prostor a neuposlechli výzvy. „Desítky osob bylo za použití donucovacích prostředků zajištěno a předáno pražským policistům. Na místě byla pořádková jednotka,” uvedla policie.

Celkem policie odvezla 44 aktivistů na služebnu a dále je budou řešit za přestupkové jednání.

Aktivisté u Sněmovny

Foto: Klára Beranová , Novinky

Stejné hnutí protestovalo v úterý u ministerstva financí, kde se tři lidé přivázali ke vchodu. Vyzývali ministryni Alenu Schillerovou (za ANO) ke konání v klimatické nouzi. Jednoho člověka řešili policisté za přestupek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků