Hlavní obsah
 

Afghánec zadržený na dálnici D1 přijel z hraničního přechodu na Ústecku

Afghánec, kterého v úterý zadrželi policisté na dálnici D1, vstoupil na území ČR na hraničním přechodě Krásný les v Ústeckém kraji. Okolnosti vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

 
Afghánec zadržený na dálnici D1 přijel z hraničního přechodu na Ústecku

„Dvaatřicetiletý cizinec překročil hranici ČR v 17.48 na přechodu Krásný les v Ústeckém kraji. V té době ještě nebyl osobou v pátrání. Okolnosti, za jakých mu byl umožněn vstup na naše území, šetří z našeho vlastního podnětu GIBS,“ uvedl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Kontrolou na hraničním přechodě musí projít každý. Policisté jej následně zaregistrují v systému.

Pražští policisté cizince zastavili na 41. kilometru dálnice D1 v úterý večer, němečtí kolegové je informovali, že muž je podezřelý z pokusu o vraždu své partnerky v Německu. Ve voze s ním cestovalo i jejich rok a půl staré dítě.

Policie na D1 dostihla prchajícího Afghánce, který měl v Německu pobodat ženu

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Několik policejních hlídek zablokovalo vozidlo peugeot s německou značkou před sjezdem na Divišov a Český Šternberk. Podezřelý muž měl podle neoficiálních informací své ženě zasadit dvacet bodných ran, oběť útok přežila.

Hraniční přechod Krásný Les se nachází na dálnici D8 mezi stejnojmennou obcí a německým Breitenau. Dálnice navazuje na A17, která vede do Drážďan.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků