O této žádosti bude rozhodovat příslušný soudce. V souladu se zněním trestního řádu by měl odklad výkonu trestu povolit, pokud usoudí, že by vězení ohrozilo Pitrův život. Soudce také může požádat o odborný posudek trojici lékařů, kteří spolupracují s vězeňskou službou.

"Jsem připraven nastoupit," tvrdil ještě v úterý Pitr. "Nikdy jsem vám nelhal. Nastoupím až ve čtyři, dřív není důvod," vyjádřil se ve středu Právu.

V pátek ale už svůj názor Pitr korigoval. Leží totiž od úterý ve vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Podle tiskové mluvčí nemocnice Magdy Thomesové bude jeho léčba trvat sedm až deset dní. Pitrova diagnóza je podle lékařů kořenový syndrom, což je obdobné zranění jako vyhřezlá ploténka. Operaci ale lékaři nedoporučují, Pitr se bude léčit konzervativní cestou.

Pitr by měl do vězení dorazit do čtyř odpoledne

Podle mluvčí Generálního ředitelství Vězeňské služby Lenky Smutné má Pitr podle příkazu soudce nastoupit do vězení mezi osmou hodinou ranní a čtvrtou odpolední. "Přesná hodina není určena, odsouzený je povinen nastoupit výkon trestu kdykoliv v tomto rozmezí," dodala Smutná s tím, že pokud by Pitr do vězení nenastoupil, vězeňská služba uvědomí soud.

Pětatřicetiletý podnikatel byl počátkem června pravomocně odsouzen s dalšími čtyřmi muži kvůli tomu, že v roce 1994 žádali nezákonné vrácení daně z přidané hodnoty. Stát tak poškodili o 51 miliónů korun. Pitr požádal o povolení nového procesu. Nedávno také usiloval o odložení nástupu výkonu trestu z důvodu narození syna, soud mu však nevyhověl. Pokud se bude ve vězení dobře chovat, může v polovině trestu požádat o podmínečné propuštění. Domů by se tak mohl dostat už za 30 měsíců.

Ve vězení zatím nejsou ani Pitrovi spolupracovníci. Miroslav Provod si zatím ani nevyzvedl zásilku s oznámením o výkonu trestu, Jiří Syrovátka není v cele ze zdravotních důvodů.