"Nic jsem neudělal. Doba je taková, že pachatelé podávají trestní oznámení na policisty. Tento zloděj byl už odsouzen," komentoval případ stíhaný psovod.

Policista obviněný z vydírání, ublížení na zdraví a zneužití pravomoci veřejného činitele je synem náměstka ředitele novojičínské policie. Někteří policisté se proto domnívají, že vyšetřování jeho kauzy je nestandardní. "Ředitel v podobných případech vždy podezřelého postavil mimo službu. V tomto případě to neudělal a navíc si sám předvolává svědky a vyslýchá je a snad i ovlivňuje," doplnil policista.

Policejní ředitel vysvětluje svůj postup

Ředitel novojičínské policie Karel Třetina ale odmítá, že by vyšetřování ovlivňoval ve prospěch syna svého náměstka. Připustil ale, že svědky skutečně vyslechl. "Bylo mi od začátku jasné, že to bude sledovaná kauza. Právě proto jsem si před případným personálním opatřením udělal vlastní šetření. Mluvil jsem s policisty, kteří u toho byli, a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se náš psovod dopustil zločinu. Právě proto jsem jej nepostavil mimo službu a počkám na výsledek šetření," řekl ČTK Třetina.

Podle něj je obviněný jedním z nejlepších psovodů a má výborné výsledky. "Se zadrženými většinou vůbec nepřichází do styku. Nasadí psa na stopu a pak se vrací zpátky. Připadá mi to jako pomsta muže, kterého dopadl," míní policejní ředitel.

Vynucené přiznání?

Do stánku se zloděj vloupal v polovině ledna v Suchdole nad Odrou. Na místo byl vyslán obviněný se svým psem, který se vydal po stopě a podezřelého pachatele zadržel. Na stanici jej pak měl násilím nutit, aby se přiznal. "Navíc prý vyhrožoval, že ho nechá obvinit z útoku na veřejného činitele," popsal událost policejní zdroj.