Obviněný půjčil ženě 10. dubna 500 korun na jídlo pro děti a žádal po ní do dvou dnů 2700 korun. "Když mu žena v daném termínu peníze nepředala, posunul lhůtu do 19. dubna, ale dlužnou částku navýšil na 4500 korun. Tento obnos mu poškozená skutečně předala," informovala mluvčí bruntálské policie Lucie Krašteničová.

O dva dny později žena podle policistů znovu požádala o půjčku 500 korun. Obviněný úrok ještě navýšil a po ženě žádal pět tisíc do čtyř dnů. "Když ženu potom potkal, dožadoval se částky a přitom jí vyhrožoval, že pokud mu peníze nedá, pošle na ni vymahače, kteří ji zbijí a seberou ji doma věci. Vystrašená žena mu z obav, aby své výhrůžky nesplnil, dala přímo na ulici částku 1 700 Kč, kterou měla u sebe," dodala mluvčí.

Na Bruntálsku jde letos o první případ lichvy. Oběti lichvářů se na Ostravsku stávají zejména Romové, v tomto případě to tak ale nebylo. Vyšetřování tohoto druhu trestné činnosti je velice náročné. "Je to bohužel podobné jako s domácím násilám. Kde není žalobce, tam není ani soudce," dodala mluvčí policie.