"Hasiči chtěli použít výsuvný žebřík, pak se rozhodli pro záchranu schodištěm. Nejprve však museli uhasit plameny, prohořívající ke schodům. Je to starý dům a schodiště je dřevěné," řekl Právu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Za pomoci dýchacích přístrojů pak vyvedli ženu s dětmi a předali je do rukou lékařů. S podezřením na nadýchání kouřových zplodin je převezli do nemocnice.

Lékaři museli ošetřit dva hasiče s lehčími poraněními. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů, podle Haida se jednalo o komplikovaný zásah, při kterém bylo zapotřebí využít výškovou techniku. Naštěstí alespoň byli ve městě s funkčními hydranty a neměli problémy s vodou. I tak požár způsobil škodu za dva milióny korun.

"Zatímco s vodou nebyly problémy, parkující auta nám bránila v příjezdu na místo zásahu. Jeden byt byl požárem hodně poničen, další dva plameny poškodily částečně. Nevyhnuli jsme se promáčení stropů a poškození dalších bytů, ale hasit bez vody se bohužel nedá," řekl Haid, podle kterého se podařilo zachránit majetek a pět milionů korun a zabránit velkému rozšíření plamenů na sousední dům.