Mluvčí policie Eva Prachařová Novinkám sdělila, že postřelený měl dříve problémy se zákonem. „Jedná se o agresivního muže, který se v minulosti dopouštěl násilné trestné činnosti. V roce 2008 byl krajským soudem v Hradci Králové odsouzen za zločin pokusu vraždy k 10 letům odnětí svobody, tento trest vykonal,” upřesnila. Další podrobnosti k příčinám incidentu policie nesdělila.

Střelba se ozvala v Nemyčevsi po páté hodině odpoledne. První hlášení obyvatel na tísňovou linku byla o střelbě ozývající se z lesa. Policisté ale na místě zjistili, že se střílí přímo v obci na dvoře rodinného domu, do akce proto povolali kolegy ze zásahové jednotky.

STŘELBA NA HODONÍNSKU
Mrtvý místostarosta, útočník spáchal sebevraždu

Na výzvy specialistů muž nereagoval a stále střílel. „Když namířil na policisty, ti okamžitě použili služební zbraň a muže zasáhli,“ popsala incident další policejní mluvčí Iva Kormošová.

Zdravotničtí záchranáři 40letého těžce zraněného muže přepravili vrtulníkem do nemocnice. „Nikdo z občanů ani policistů nebyl zraněn. Krátká střelná zbraň, se kterou muž střílel, bude podrobena znaleckému zkoumání,“ dodala mluvčí.

TRAGICKÝ INCIDENT V JANKOVĚ
Vraždu jsem neplánoval, odmítl muž obžalobu ze střelby na Benešovsku

Podle policie byl zraněný hospitalizován ve vážném stavu. Mluvčí královéhradecké nemocnice Jakub Sochor uvedl, že pacient je připojen na umělou plicní ventilaci.

Případem se podle ní bude rovněž zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů, která mimo jiné prověřuje zákonnost zásahů ozbrojených složek.