V autobuse cestovali malí fotbalisté ve věku kolem deseti let. Nehoda se stala poté, co řidič autobusu narazil zezadu do kamionu.

„Řidič zůstal v autobuse zaklíněn, vyprostili jsme ho a předali záchranné službě. Vrtulníkem byl převezen do nemocnice,” uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Zraněni byli celkem čtyři dospělí, tři z nich středně těžce. Děti byly zraněny jen lehce, jedno bylo převezeno do nemocnice, kde zůstane přes noc na pozorování, pro ostatní si přijeli rodiče.

Hasiči vyprostili řidiče autobusu.

Hasiči vyprostili řidiče autobusu.

FOTO: HZS Olomouckého kraje

Původní informace o zhruba sedmi zraněných později Hošák upřesnil na patnáct, následně se bilance zvýšila na 18 zraněných hlavně meze nezletilými pasažéry. Jednalo se o lehká až středně těžká zranění. „Konečné číslo může být vyšší. Na místě je právě kvůli velkému počtu zranění i náš krizový intervent. Zajišťujeme také náhradní autobus,“ dodal odpoledne mluvčí.

Nehoda na dálnici D35

Při nehodě se zranilo nejméně 18 lidí

FOTO: HZS Olomouckého kraje

Podle krajské policejní mluvčí Jiřiny Vybíhalové se nehoda stala ve směru z Olomouce na Mohelnici na 253. kilometru. „Provoz ve směru z Olomouce na Mohelnici je odkláněn exitem 253 na Litovel, zpět na D35 se mohou řidiči vracet exitem 248,“ informovala mluvčí s tím, že okolnosti nehody policie vyšetřuje.