Tramvaj někdo poprvé posprejoval již v noci na středu. Stříbrný nápis se objevil na straně tramvaje natočené k dálnici. V noci na pátek byla posprejovaná další část zelenou a stříbrnou barvou.

Podle mluvčí policie Moniky Schindlové se policisté posprejováním zabývají jako poškozením cizí věci.

Další články k tramvaji u D1
Pražská tramvaj se objevila hned za svodidly u dálnice D1
Tramvaj stojící u dálnice D1 někdo posprejoval
K tramvaji u D1 se hlásí developer. Zákon neporušujeme, tvrdí
Do tramvaje umístěné v poli u D1 vlezli dva lidé, dostali pokutu

Tramvaj koupila společnost Domo Development a postavila si ji na svůj pozemek za svodidla u D1. V týdnu na to reagoval na Twitteru nový ministr dopravy Vladimír Kremlík, který poznamenal, že tramvaj je v ochranném pásmu, že by mohlo jít o pokus, jak obejít zákaz reklamy, a uvedl, že ŘSD a správní úřad musí urychleně řešit odstranění překážky.

Podle Domo Development. však nedochází k porušování kteréhokoliv zákona. „Jak jsme se již vyjádřili, naši tramvaj jsme umístili v dostatečně bezpečné vzdálenosti od silnice a nikoho tím neomezujeme ani neohrožujeme,” řekl Novinkám šéf Domo Development Jakub Andrle.

„Nejedná se o reklamní zařízení a podle naší analýzy neporušujeme žádný zákon. Umístění jsme konzultovali dopředu s orgány, kterých by se umístění tramvaje mohlo týkat, zdali bude vše v pořádku,” zdůraznil Andrle.

Podle něj byla tramvaj původně určena k umístění do hotové komerční zóny, která se v tuto chvíli teprve chystá. „Tramvaj po zakoupení nebylo možné ponechat v depu DP, proto jsme ji převezli na pozemek již teď,” dodal.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Tramvaj u dálnice D1 po prvním řádění sprejerů (Zdroj: Novinky)

„Ozvali se nám již dobrovolníci, kteří mají zájem o pomoc s uvedením do původního stavu, za což jim děkujeme. Preferovali bychom, kdyby graffiti odstranili sami autoři. Pak bychom nepožadovali náhradu škody, která může dosáhnout i 100 tisíc korun,” uzavřel Anderle.

Tramvaj bude podle něj monitorována a rozšířila se i ostraha z přiléhající stavby.

Mluvčí ŘSD Jan Rýdl k tomu ve středu dodal, že cílem činu je upoutat pozornost. „Všechny naše varianty řešení developer odmítá. O dalším postupu v tomto případě musí rozhodnout silniční správní úřad, který vydá rozhodnutí. Pokud od něj dostaneme pokyn k odstranění, není problém tramvaj odstranit,“ uvedl Rýdl.

Video

Tramvaj u D1 na záběrech z úterý (Zdroj: Novinky)