K tragédii došlo loni na začátku června v jednom ze znojemských bytů. „Po předchozí hádce napadla svého druha a zasadila mu jednu ránu nožem s vroubkovaným ostřím do oblasti levé strany hrudníku. Zasáhla plíci a cévy, poškozený zemřel na následky vykrvácení,“ prohlásil v obžalobě státní zástupce.

Matka tří dospělých dětí před soudem popisovala trudný život s napadeným. Odešla k němu od otce svých dětí, ale mnoho štěstí prý nezažila. Muž prý rád a často jejím dětem vulgárně nadával a za napadení jednoho ze synů byl dokonce soudem potrestán. „Když se napil, byl agresivní. Dvakrát mě zbil, ale já to na policii nehlásila. Jednou dokonce zabil i našeho psa a nachystal ho na večeři. Myslela jsem, že se změní, když půjde na léčení,“ vypovídala Bednářová před senátem v čele s Alešem Novotným.

Osudný den měla podle svých slov volno a těšila se, že si s přítelem udělá pěkný večer. „Ale on z práce přijel opilý a pohádali jsme se hned u dveří. Tak se sbalil a šel na pivo. Když se vrátil, zase nadával, a to už jsem na něj byla sprostá i já, vyčetla jsem mu, že před pár dny jsem se u soudu za něj zaručila, že už nebude pít a nastoupí na léčení. Ale on se jen smál, že na něj nikdo nemůže,“ popisovala žena.

Věrohodné výpovědi

Jelikož prý měla hlad, začala si krájet rohlík. „Ale začal nadávat na syna, že je hajzl, co se jen válí doma. Já jsem k němu přistoupila a on mě bolestivě chytil v rozkroku. No já jsem na něj s tím nožem přepadla a nůž se do něj zabodl. Chtěla jsem volat pomoc, ale on mi jen řekl, ať nevyvádím a jdu si lehnout, on že půjde na pivo. Pak mě vzbudilo, že telefonoval na záchranku, a když jsem vyšla z pokoje, ležel bez hnutí na zemi,“ dodala žena.

Soudci Novotnému ale vrtalo hlavou, že některé části výpovědi vypadaly velmi věrohodně, ale jiné, například to, jestli byl v bytě v době činu i některý ze synů, už na tom byly vzhledem k dalším důkazům poněkud hůře. Odpověď na to, co se v bytě přesně stalo, by měly přinést další výslechy svědků a znalců.