„Kriminalisté rozšířili obvinění stíhané jednašedesátileté ženy o trestný čin týraní svěřené osoby, který byl spáchán zvlášť surovým způsobem, a to na dvou osobách. Kriminalisté ženu podezřívají, že Valerii a jejího malého bratra dlouhodobě týrala,“ informoval mluvčí policie Jan Daněk.

Podle policie měla při týrání dětí používat roubík, aby dívka nemohla křičet, a svazovala ji. „Jednou z vyšetřovacích verzí je i to, že Valerie toto týrání nemusela přežít,“ konstatoval Daněk. Žena podle něj s kriminalisty nespolupracuje a nemluví.

Šestiletá dívka je pohřešovaná asi rok. Policie její babičku, která se o ni měla starat, zadržela v srpnu při odjezdu na dovolenou. Žena tehdy detektivům řekla o několika místech v tuzemsku i zahraničí, kde by mohla dívka být. Na žádném z nich ji ale policisté nenašli. Následně byla obviněna pro přečin opuštění dítěte nebo svěřené osoby a zanedbání povinné výživy. [celá zpráva]

Právo se seznámilo z jedním z dokumentů, který se týká uvalení samotné vazby. V něm se píše, že žena dívenku opustila a zanechala ji na neznámém místě. „Tím, že přerušila péči o nezletilou a tuto s ohledem na její nízký věk a neschopnost si sama pomoci ji vystavila nebezpečí ublížení na zdraví,“ stojí v dokumentu.

Jakékoliv informace o pohřešované dívce přijme linka 158.