Vyšetřovatelé podle mluvčího policie Jiřího Matznera zjistili, že se muž skrýval a chtěl zmizet v zahraničí. V tuto chvíli je ale už ve vazbě a za podvody může jíž až na deset let za mříže.

„Muž jako jednatel společnosti nejdříve v Praze a posléze i v Písku předkládal nepravdivé faktury pro zdanění. Přestože bylo podnikání převážně fiktivní, požádal ministerstvo průmyslu a obchodu o dotaci na nová pracovní místa, a to v rámci vyhlášené výzvy operačního programu podnikání a inovace. Prezentoval se jako úspěšný podnikatel v oblasti poskytování cloudových služeb,“ popsal Matzner.

Zřejmě se skrýval u matky

Podnikatel dokladoval i zaměstnání několika lidí, kteří ale podle kriminalistů ve skutečnosti nikdy neuzavřeli pracovní smlouvu ani žádnou dohodu.

Na mnohamiliónový podvod přivedl kriminalisty finanční úřad. „Policisté v rámci prověřování tohoto podvodného jednání zadrželi muže v bydlišti jeho matky. Pravděpodobně se snažil skrývat. Vyšetřovatelé pracovali s operativní informací, že muž ví o 'žhavé půdě' pod nohama a plánuje zmizet v Brazílii,“ dodal Matzner.

Ukázalo se také, že muž nikdy řádně nepodnikal a vše byly jen obrovské podvody, tvrdí policie.