Z obžaloby, kterou Právo mělo možnost prostudovat, vyplývá, že obviněný muž mladíka nejprve omámil a pak ho odvezl k odlehlému domu u Karlových Varů, kde ho shodil do žumpy a zavřel ji kovovým deklem.

Při pitvě patolog zjistil tržné rány a oděrky na těle, které přičítal i možnosti, že se mladík pokoušel dostat ze septiku ven. „Vzhledem k tomu, že byl celou dobu při vědomí, lze způsob jeho usmrcení hodnotit jako zvlášť trýznivý,“ konstatoval soudní znalec. Státní zástupce je přesvědčen, že vrah chtěl, aby oběť umírala pomalu a trpěla přitom fyzicky i duševně.

Oba muži se dobře znali

Motivem vraždy byla podle vyšetřovatelů snaha obviněného Jaromíra Š. svalit na mladíka vinu za sexuální zneužívání sedmileté holčičky, kvůli kterému ho prověřovala policie.

Vydával se totiž za Dominika a z jeho mobilu poslal esemesku své bývalé přítelkyni a matce dívenky se vzkazem, že to byl on, kdo malou zneužil, a že teď odjíždí do zahraničí a nikdo už ho neuvidí.

Oba muži se velmi dobře znali, Dominik dokonce pronajímal Jaromírovi Š. část svého domu. Když žena dostala z Dominikova telefonu textovou zprávu, nevěřila tomu. Zkoušela mu volat, ale jeho mobil byl vypnutý. Společně s kamarádem se proto vydali za Dominikem domů. Nikdo neotevřel, Dominik měl ale auto před domem.

V čerstvě napadaném sněhu si všimli stop dvou lidí, jež vedly z domu k místu, kde podle otisků pneumatik parkoval další automobil. Od Dominikovy matky si vypůjčili náhradní klíče od jeho vozu, odkud vzali kameru umístěnou za čelním sklem a zkusili zjistit, zda tam není něco nahrané. Později se ukázalo, že šlo o klíčový důkaz dokumentující prvopočátek celého zločinu.

„Na záznamu bylo vidět, že před domem stojí Mírovo auto. Potom Míra vylezl ven, rozhlédl se doprava i doleva, jestli někdo nejde, a vrátil se zpět do baráku. Pak je vidět, jak do záběru kamery přichází Míra, který drží za ramena vrávorajícího Dominika. Oba došli k autu, Míra otevřel zadní dveře a Dominika šoupl dovnitř, zabouchl a odjel pryč,“ popsal Právu obsah nahrávky jeden ze svědků, kteří ji měli možnost zhlédnout.

Tělo objevili v jímce za tři dny

Žena pak volala Jaromírovi, kde je Dominik. „Nejdřív tvrdil, že s Dominikem vůbec nebyl. Když se dozvěděl, že existuje záznam z autokamery, začal tvrdit, že u Dominika byl, ale že mu nic neudělal. Prý se mu udělalo špatně, tak ho vezl na pohotovost. Cestou do nemocnice se prý Dominikovi udělalo líp, a tak ho prý vysadil u nějakého auta, se kterým odjel pryč,“ řekl Právu pod slibem anonymity další ze svědků.

Když kriminalisté získali nahrávku z Dominikova vozu, začal boj s časem. Mladíka objevili v jímce za necelé tři dny. Kromě jeho mrtvoly vytáhli ze splašků také ostatky psa.

Jak později vyšlo najevo, zvíře patřilo Jaromíru Š., který ho tam zřejmě v minulosti pohřbil. Jaromíru Š. hrozí až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.