Vrchní soud však stejně jako dříve krajský jeho argumenty neakceptoval, ač se musel spolehnout jen na nepřímé důkazy. Agresora si totiž nepamatoval ani sám poškozený. Za pachatele ho ale označila žena z nedaleké ubytovny, která chvíli před útokem přinesla do kovošrotu peníze za nájem, Sochora bezpečně poznala při rekognici.

„Odvolání bylo zamítnuto jako nedůvodné. Důkazy tvoří ucelený řetězec a obžalovaného jednoznačně usvědčují. Trest je vzhledem ke všem okolnostem případu přiměřený,“ vysvětlil Právu mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik.

Proražená lebka

Brutální útok se odehrál krátce poté, co obžalovaný, který má na svém kontě už 26 trestů, přišel do provozovny. Když pracovník výkupu kovů vážil několik málo kousků, které s sebou přinesl, Sochor jej napadl tyčí a doslova mu rozmlátil hlavu.

Napadený schytal nejméně osm ran do hlavy, po kterých zůstal v tratolišti krve s proraženou lebkou, rozbitým obličejem a přeraženou čelistí. Přežil jen díky velkému štěstí. Podle znalců pouze shodou náhod neutrpěl zranění mozku. „Z pohledu mé praxe se jedná o raritu,“ konstatoval u krajského soudu znalec Michal Zelený na adresu napadeného, který přežil bez vážnějších následků.