Hasiči vyjeli k Vltavě na Zbraslavi před polednem. Řidič zajel s autem na úzkou hráz, kde je cesta pro pěší. Auto patří Městské části Praha-Zbraslav, která se k nehodě vyjádřila na Facebooku: „Dnes sjela dodávka MČ Ford Transit do Vltavy z hráze tzv. Malé řeky na Zbraslavi. Řidič je v lékařské péči. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřuje Policie ČR.”

Nehoda dodávky na Zbraslavi: Dnes kolem desáté hodiny dopoledne sjela dodávka MČ Ford Transit do Vltavy z hráze tzv....

Zveřejnil(a) MČ Praha-Zbraslav dne Pondělí 23. červenec 2018
Opilec sjel autem do vody.

Opilec sjel autem do vody.

FOTO: HZS Praha

„Dodávka částečně sjela do Vltavy, kde byl přístup pro techniku nemožný. Hasiči proto použili kladkostroj, kterým auto vytáhli z řeky,“ popsala mluvčí hasičů Kateřina Suchanská.

Hasiči vytáhli auto pomocí kladkostroje.

Hasiči vytáhli auto pomocí kladkostroje.

FOTO: HZS Praha

„Muž z auta vyplaval sám. Policisté věc řeší jako škodní událost, protože se stala mimo vozovku. Dechová zkouška byla u řidiče pozitivní, nadýchal více než tři promile, a proto se policisté budou případem dále zabývat,“ řekl Novinkám mluvčí policie Tomáš Hulan.

Auto zbraslavské městské části mělo nehodu loni v červnu, kdy těžkým zraněním skončil střet dodávky s dítětem. Nehoda se odehrála na chodníku, kde dodávka městské části vysypávala koše. Dítě transportoval vrtulník do nemocnice. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Dodávka srazila v Praze dítě. Zdroj: Novinky