Jednání probíhá za zavřenými dveřmi, protože obžalovaní ještě nejsou plnoletí. Veřejné bude až vyhlášení rozsudku.

Obžalovaní přichází k soudu

Obžalovaní přichází k soudu

FOTO: Patrik Biskup, Právo

Na brutálním útoku, ve kterém státní zástupce spatřuje zločin loupeže s následkem smrti, se podíleli celkem čtyři romští mladíci. Kromě zmiňovaných dvou ještě jeden nezletilý hoch, který není trestně odpovědný, a dále dvacetiletý Patrik D, u něhož se bude obžaloba projednávat samostatně později, neboť zadržet se ho podařilo teprve před několika týdny v Anglii. [celá zpráva]

Vylákali ho ven

Obvinění mladíci si cizince vytipovali v restauraci, kde popíjel a hrál na automatech. Vylákali ho ven pod záminkou, že mu seženou cigaretu a marihuanu. Muže pak zavedli na odlehlé místo, kde po něm chtěli peníze. Když odmítl, napadli ho, sebrali mu batoh a utekli.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Převoz podezřelého z loupeže vypátraného v Anglii

Tělo nalezl náhodný kolemjdoucí v blízkosti tamní mateřské školy druhý den ráno. Podle soudních znalců se napadený muž udusil vlastní krví v důsledku zranění obličeje, které mu útočníci způsobili kopanci. Pokud by se poškozenému dostalo včasné lékařské pomoci, měl šanci na přežití.

Mluvčí krajské policie Markéta Fialová už dříve uvedla, že k objasnění případu pomohly kriminalistům záběry městského kamerového sytému.