"Z výslechů svědků se totiž podařilo zúžit dobu, kdy o Radimově pohybu nic nevíme, jen na deset minut," řekl v pondělí mluvčí jindřichohradecké policie Jaroslav Beran. Podotkl, že tato doba by sice stačila k tomu, aby se Radim stal obětí dopravní nehody. Řidič by však musel totálně selhat a z místa okamžitě ujet. 

Policie plánuje vypustit rybník

Utonutí je proto pro policisty nejpravděpodobnější verzí chlapcova zmizení. "Pes speciálně vycvičený pro vyhledávaní utopených označil místa na rybníku už v pátek. Přivolaní potápěči se pokusili lokality prohledat. Pátrání jim však znemožnila zamrzlá hladina, která nepustí světlo na dno. Musíme proto počkat až led roztaje a potom rybník vypustíme," vysvětlil Beran s tím, že pes prohledával rybník i v pondělí, aby si jindřichohradečtí kriminalisté byli místem jistí.

Policisté ale i nadále prošetřují sebemenší náznaky, které by mohly vést k úspěšnosti pátrání. Na dotaz, zda se zabývají se také minulostí Radimova otce, Beran odpověděl, že jeho dřívější aktivity v oblasti vymáhání a působení v zahraniční vojenské misi nenaznačují přímou souvislost s případem.