Policie ve středu informovala, že případ zatím vyšetřuje jako trestný čin výtržnictví.

V autobuse na pražském Smíchově se střílelo

„Střelec, kterého na místě policisté zadrželi a s ohledem na zranění předali záchranářům, byl podle dosavadních informací skutečně jedním z účastníků potyčky. Detektivové, kteří se případem zabývají, již upřesnili, že se jedná o 51letého Čecha, který v autobusu střílel z plynové pistole,“ uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

Muž podezřelý z napadení

Muž podezřelý z napadení.

FOTO: Policie ČR

Incident se odehrál v úterý v autobuse číslo 244 na Smíchově. Policie ihned poté informovala, že zadržela střelce. Jak se ale ukázalo, se střelbou souvisel útok dvou mužů, kteří střelce zbili na sedadlech autobusu. Podle policie jde o muže pravděpodobně ukrajinské národnosti.

Video

V autobuse na pražském Smíchově se střílelo.

Oba útočníci utekli před příjezdem policie. „Ze záběrů je zřejmé, že jeden z útočníků odnáší nakonec zbraň s sebou. Tento muž je navíc s největší pravděpodobností zraněn, krvácí z ucha. Kriminalisté tak předpokládají, že mohl následně vyhledat ošetření v některém ze zdravotnických zařízení anebo navštívit některou z lékáren,“ konstatovala Zoulová.

Muž podezřelý z napadení

Muž podezřelý z napadení.

FOTO: Policie ČR

Cizinci jsou podezřelí z trestného činu těžkého ublížení na zdraví. Policie hledá nejen další cestující, kteří s policii ještě nemluvili, ale také zdravotníky a lékaře, u kterých se mohl nechat zraněný muž ošetřit. Informace o totožnosti cizinců přijme linka 158.