Podle informací Práva se spor odehrál mezi cizinci pocházejícími ze severní Afriky, kteří ale v tuzemsku už roky legálně pobývají. „Nejprve mělo dojít k verbální a následně fyzické potyčce mezi skupinkou osob. Dva muži ve věku jednatřicet a dvaatřicet let utrpěli bodnořezná poranění. Zdravotníci dvojici následně převezli do nemocnice,“ řekla policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Detektivové už stíhají tři útočníky. „Dva muži ve věku čtyřiadvacet a třicet let jsou obviněni z přečinu výtržnictví a může jim hrozit až dvouleté vězení. Hlavním aktérem je jednatřicetiletý muž, který nyní čelí obvinění z trestných činů těžké ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví,“ dodala Cejnková.

Policie navrhovala pro hlavního útočníka vazbu, soudce ji však neakceptoval.

Ministerstvo vnitra se odpoledne ohradilo proti spekulacím, že muži jsou uprchlíky. „V souvislosti s incidentem v brněnské Běhounské ulici se musíme důrazně ohradit proti tomu, aby byl spojován s klienty Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra. Pachatelé nejsou žadatelé o azyl, kteří jsou ubytováni v azylovém zařízení,” uvedl mluvčí správy Jan Piroch.