„Po technické stránce už nemáme žádné možnosti, jak psa dostat ven,“ řekl Právu semilský profesionální hasič Pavel Viták, který záchranné akce na místě vedl.

„Prostor je v tuto chvíli ohrazen, aby tam nikdo nevstupoval, a monitoruje ho fotopast. Žádné jiné kroky už se dělat nebudou. I majitelka psa nám vzkázala, že už si nepřeje, aby se v tom pokračovalo,“ dodal Viták.

Záchranných prací se v minulých dnech účastnilo mnoho lidí.

Záchranných prací se v minulých dnech účastnilo mnoho lidí.

FOTO: Facebook Dagmar Kubištové

Fotopast lokalitu hlídá pro případ, že by se lišce a psovi podařilo vyhrabat ven, jak si všichni, kteří se na záchraně podíleli, přejí. Už od pondělí však nejsou slyšet z nory žádné zvuky.

Zveřejnil(a) Dagmar Kubištová dne 7. červenec 2017

Předsedkyně Ligy na ochranu zvířat Dagmar Kubištová přivezla na místo deky od silně hárající psí fenky, aby tím stimulovala psa, aby se snažil vyhrabat. Ani to však zatím nepomohlo.

„Přijela jsem záchranáře psychicky podpořit a málem jsem se tam sesypala já. Rozbrečelo mě, jak se ti hoši snaží, a zatím žádný výsledek,“ popsala na Facebooku Kubištová, která s sebou přivezla i odchytové tyče a další pomůcky, kdyby se Barta podařilo dostat ven.

Záchranných prací se v minulých dnech účastnilo mnoho lidí.

FOTO: Facebook Dagmar Kubištové

Majitelka border teriéra Barta byla minulý týden v pondělí na místě na borůvkách, když se jí zvíře zaběhlo. Bart vnikl do skalní nory za liškou, ven se však už nedostal.

Záchranářům nepomohly ani speciální přístroje jako štěrbinová kamera či echolokátor. Jediným úspěchem bylo, že se o víkendu podařilo odstranit zával uvnitř nory. Ke zvířatům se přesto dostat nepodařilo.

Pokud se pes sám nevyhrabe, bude muset dožít ve skále.