První případ se stal loni 27. září. Bady měl v čekárně vlakového nádraží požádat mladíka, aby mu půjčil telefon. Ten mu ho po ubezpečení, že je slušný člověk, půjčil. Místo vrácení se ale Bady měl k odchodu. Mladíka vyzval, pokud chce telefon, aby ho následoval. Když teprve 16letý mladík požadoval znovu zpět telefon, vytáhl Bady podle soudu nůž se slovy, že nemá problém mladíka podřezat.

Obžalovaný Nikolas Bady na Okresním soudu v Ústí nad Labem

Obžalovaný Nikolas Bady u Okresního soudu v Ústí nad Labem

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

Podobný scénář se opakoval téměř na stejném místě na druhý den. Bady měl opět oslovit mladého muže s tím, aby mu něco dal. Opět se v jeho ruce objevil nůž a na dodání důrazu dal napadenému mladíkovi pěstí. Podle soudu se domáhal tabletu, který měl poškozený v kapse kalhot. Napadený se nebránil, protože se lekl nože, který držel Bady v ruce. Přeskočil zídku, ale z kapsy kalhot mu tablet vypadl. Bady ho sebral a odešel s ním. Na místě ale ztratil svou kšiltovku.

Upozorňuji všechny lidi, aby si na něj dali pozorsoudkyně Krajského soudu v Ústí nad Labem Kamila Elsnicová

Před soudem Bady nejprve odmítl vypovídat, později něco přiznal, své výpovědi ale měnil. „Jeho výpověď byla značně nevěrohodná a jevila se jako účelová,“ řekla předsedkyně senátu Romana Vlachová s tím, že prokazatelně použil násilí, aby se něčeho zmocnil.

Bady je veřejnosti znám jako jeden ze dvou pachatelů, kteří téměř k smrti ukopali chlapce Patrika. Jeho starší komplic byl za to v roce 2010 odsouzen k pětiletému vězení, Bady putoval do výchovného ústavu. Tam si s ním nevěděli rady, napadal prý i dospělé. „Upozorňuji všechny lidi, aby si na něj dali pozor. Před soudem o něm ještě uslyšíme v souvislosti s jiným případem,“ řekla tehdy soudkyně Krajského soudu v Ústí nad Labem Kamila Elsnicová.

Pro nezvladatelnost a časté útěky skončil Bady v oddělení pro mladistvé zločince ve výchovném ústavu v Děčíně-Boleticích. Určitou dobu pobýval také ve Velké Británii, kde byl třikrát odsouzen za kriminální delikty.