První incident se odehrál 12. května ráno, kdy si muž přisedl na Můstku ve vagónu k dívce a začal ji hladit po ramenou. To mu však nestačilo a pokračoval v osahávání na stehnech a intimních partiích. Dívka následně ve stanici Národní třída utekla a nahlásila vše policii.

Ta začala po útočníkovi pátrat a zjistila, že vystoupil ve stanici Hůrka, kde se dopustil podobného chování, a přitom jej nahrály kamery.

Podezřelý muž a svědci

Podezřelý muž (v kroužku) a svědci

FOTO: Policie ČR

„Ze záběrů je zřejmé, že si podezřelý při vystupování z prostor metra všiml dvou, zjevně mladistvých dívek. Zaregistroval také postaršího muže, který s dívkami do vestibulu chvíli předtím přišel. Hledaný s tímto mužem dokonce o čemsi diskutoval, což mu ale nezabránilo v tom, aby se jedné z dívek pokusil sáhnout na ňadra,“ popsal ve středu mluvčí policie Tomáš Hulan.

Muž následně podezřelého zahnal a policisté po útočníkovi nyní pátrají stejně jako po dvou zmíněných dívkách a onom starším muži, kteří by mohli být důležitými svědky. Veškeré informace přijme linka 158.

Případ policisté vyšetřují jako trestný čin výtržnictví se sexuálním podtextem. Za tento čin hrozí podezřelému až dva roky vězení.