„Samotná dopravní nehoda byla předána správnímu orgánu k dalšímu postupu. Prováděli jsme šetření i ve věci neposkytnutí pomoci, což se nepodařilo prokázat, a nebylo zjištěno ani pochybení ze strany dispečinku,“ sdělila mluvčí.

Jak dále dodala, nehoda se stala tak, že řidič vjel do protisměru, sjel ze silnice a narazil do stromu. Šofér si podle svých slov havárii nepamatuje. „Příčinu nehody policisté nezjistili a nyní je na správním orgánu, aby učinil závěry a případně potrestal řidiče podle zákona,“ doplnila Fejfarová.

Havarovaný sypač na Kolínsku

Havarovaný sypač na Kolínsku

FOTO: HZS Středočeského kraje

Správní orgán může šoféra sankcionovat podle přestupkového zákona, nebo nehodu odloží. Řízení je však neveřejné a rozhodnutí přestupková komise nesděluje. Policii ztěžoval vyšetřování fakt, že se nenašel žádný svědek havárie.

Byl potrestán dispečer?

Nehoda se stala v noci na 1. února kolem třetí hodiny ráno u obce Hradešín. Řidič narazil do stromu a byl zaklíněný. Nemohl se dostat k mobilu, a tudíž neměl možnost si přivolat pomoc. Že se sypač nepohybuje, si všiml až dispečer kolem šesté ráno a zavolal pomoc.

Havarovaného sypače museli řidiči vidět

Nehoda se stala na rovném úseku

FOTO: Novinky

„Sypač byl ze silnice viditelný, svítila mu i světla. Mám za to, že ho projíždějící řidiči museli vidět, a nikdo mu nepomohl. I když někdo nemá rád krev, stačilo jen zvednout telefon a zavolat. Nikdo to však neudělal,“ popsal tehdy mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Auto patřilo firmě ZKP Kladno, která je dodavatelem pro Krajskou správu a údržbu silnic Středočeského kraje. Jak v únoru řekl její ředitel Zdeněk Dvořák, měl sledování sypače na starosti dispečer dodavatele, který pochybil. Zda však byl nějak potrestán, není jasné, protože ředitel na dotaz redakce nereagoval.