„Policisté se automobil Audi pokusili předjet, tomu se však jeho řidič aktivně bránil. Náhle změnil směr jízdy a na služební vozidlo najel, aby policistům znemožnil další pronásledování. Proti hlídce, která náraz vymanévrovala, nezvládl řidič audiny udržet vůz ve směru jízdy a náraz ho odmrštil do příkopu,“ popsal krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Pronásledování skončilo před Chrastavou u Liberce, policisté přitom prchající auto stíhali už od Kunratic u Cvikova na Českolipsku. Audi totiž ignorovalo silniční kontrolu a výzvy policistů k zastavení a začalo ujíždět.

Odcizené v Polsku

„Řidič si počínal velmi nebezpečně. Několikrát ohrozil ostatní řidiče a jízdou v protisměru také ohrozil protijedoucí autobus. Předjížděl na plné čáře a v nepřehledných úsecích a nerespektoval dopravní značení a rychlostní limity,“ popsal Robovský s tím, že u Jablonného v Podještědí se do pronásledování zapojila další policejní hlídka.

Po havárii prchajícího řidiče policisté zjistili, že audi bylo téhož dne nahlášeno jako odcizené v polské Bogatynii. Zadržený cizinec se musel podrobit orientačnímu testu na návykové látky, který vyšel pozitivně na amfetamin a metamfetamin.

Soud už také akceptoval návrh na vzetí cizince do vazby. Policisté ho už také obvinili z násilí proti úřední osobě a podílnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let.