Pohřeb se konal v obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích od desíti hodin dopoledne s hasičskými poctami. Obřadu se zúčastnil ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský, generální ředitel hasičského záchranného sboru Drahoslav Ryba, ale i ministr vnitra Milan Chovanec. Kromě rodiny přišly na pohřeb desítky smutečních hostů nejen z řad kolegů a kamarádů zemřelého.

Pohřeb hasiče Jana Odermatta, který zahynul při zásahu hasičů ve Zvoli u Prahy.

Pohřeb hasiče Jana Odermatta, který zahynul při zásahu hasičů ve Zvoli u Prahy.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Jan Odermatt nastoupil k pražskému sboru v roce 1993 jako hasič. Celou dobu sloužil na hasičské stanici Radotín ve směně B. Po absolvování specializačních kurzů se stal technikem chemické služby.

Video

Velitel čety Tomáš Havlík o Janu Odermattovi. Zdroj: Novinky

„Byl to jeden z mých blízkých kamarádů. Sloužili jsme spolu asi 13 let. Byl to jeden z nejzkušenějších hasičů. Sázel jsem na něj, byl moje číslo jedna. Bral jsem ho na ty těžší případy, byl na něj absolutní spoleh,“ řekl Novinkám velitel čety hasičů v Radotíně Tomáš Havlík.

Vařil pro kolegy

„Jeho nejoblíbenější místo na stanici byla kuchyně. Vařil pro nás, byl to takový náš kuchař. My jsme rodina – hasiči –, prožíváme to velmi těžko,“ doplnil Havlík.

Pohřeb hasiče Jana Odermatta

Pohřeb hasiče Jana Odermatta

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Sirény k uctění piety houkaly naposledy 5. března 2015 na památku osmi lidí, které zastřelil útočník v restauraci v Uherském Brodě.

Pohřeb hasiče Jana Odermatta

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Požár ve Zvoli likvidovali hasiči minulý týden 36 hodin, kromě hasiče při něm zemřel také zaměstnanec lakovny. Jedna pracovnice byla zraněna. Příčiny požáru zatím nejsou známy, škoda byla vyčíslena na 100 miliónů korun. [celá zpráva]