„Na základě smyšlených legend sliboval a nabízel své manažerské služby nebo zajištění financování kariéry například začínajícím pokerovým hráčům. Stejně tak se nebál slibovat, možná dokonce garantovat, snadné výdělky prostřednictvím sázek na fotbalová utkání v rámci celé Evropy,“ uvedl v pátek mluvčí policie Tomáš Hulan.

Muž na jedné ze svých soukromých fotografií

Muž na jedné ze svých soukromých fotografií

FOTO: Policie ČR

Muž však šel ještě dál. Vydával se za boháče a na schůzky s ním občas chodil také bodyguard. Střídal historky z pokerového prostředí s fotbalovým, kdy se chlubil také fotkami. „Svá tvrzení podporoval fotografiemi se slavnými osobnostmi z fotbalového prostředí, jako je například Ronaldo (bývalý brazilský fotbalový reprezentant propagující také poker, pozn. red.),“ konstatoval Hulan.

Bez smlouvy

Podle policie muž vylákal z důvěřivců 3,9 miliónu korun. Podvedení lidé mu peníze předávali na schůzkách bez jakéhokoliv papíru či smlouvy.

Počet poškozených policie nesdělila. Detektivové se však domnívají, že jich může být víc, a proto zveřejnili podobu obviněného i jeho fotografie se slavnými lidmi, které našli v jeho mobilu.

Muž obviněný z podvodu

Muž obviněný z podvodu

FOTO: Policie ČR

„Prosíme, aby se kriminalistům přihlásili všichni ti, kteří se také stali obětí obviněného. Detektivům se tyto osoby mohu přihlásit prostřednictvím linky tísňového volání 158 nebo na e-mailu lenka.rablova@pcr.cz,“ požádal mluvčí policistů.

Šestatřicetiletý italsky hovořící muž byl na konci ledna obviněn z trestného činu podvodu. S ohledem na výši způsobené škody mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Stíhaný je vazebně.