„Ve 23.22 hodin v Havlíčkově Brodě vykolejil nákladní vlak jedoucí ze směru od Brna na Kolín. Vlak převážel osobní automobily. K vykolejení lokomotivy a dalších pěti vozů došlo na výhybce č. 13 na havlíčkobrodském vlakovém nádraží,“ uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda v této části stanice zablokovala možnost vjíždět do nádraží s vlaky od Jihlavy. Osobní doprava v tomto směru tak musela být zastavena a odřeknuté spoje nahradily České dráhy autobusy. Kromě několika osobních vlaků na to doplatil i rychlík z Jihlavy do Prahy.

Vykolejil vlak s automobily

Vykolejil vlak s automobily

FOTO: Drážní inspekce

Na tahu do Brna zůstala k dispozici nehodou nedotčená druhá kolej dvojkolejné trati, ze které musela ale nejprve zmizet zadní část nákladního vlaku. Vlaky do Brna se podle mluvčí SŽDC Kateřiny Šubové rozjely v pátek kolem druhé hodiny.

„Na místě nehody byla prozatím škoda odhadnuta na 1,4 miliónů korun, z toho milión činí škoda na trati, na čtyři sta tisíc je vyčísleno poškození lokomotivy a vozů,“ dodal mluvčí Drápal. Nejedná se ale o konečnou částku, zatím není vyčíslena škoda na převáženém nákladu. Příčina nehody je předmětem dalšího šetření.