Odsouzený 63letý Holman zavraždil v únoru 2014 o rok starší ženu, která se s pachatelem v době činu nacházela sama v tramvaji číslo 17. Pachatel se policistům sám přihlásil po více než dvou letech poté, co po něm marně pátrali. Podle výpovědi chtěl získat peníze na cestu do svého domku v Posázaví. Finanční prostředky mohl sice získat od příbuzných, ale nechtěl se jich doprošovat.

Státní zástupkyně Jitka Wurstová pro pachatele navrhla výjimečný trest. Soudce Tomáš Durdík však za polehčující okolnost považoval Holmanovo přiznání i lítost nad spácháním činu. Jeho skutek nazval „bestiálním útokem pro pár korun”, který byl výsledkem kumulace stresu, dluhů, exekucí, špatného vztahu se synem i zdravotních problémů.

Neznámou oběť střelil zezadu do krku nelegálně drženou pistolí s vlastnoručně vyrobeným tlumičem. Ženě ukradl kabelku, ve které posléze našel 1700 korun v hotovosti.

Odsouzený má již pět záznamů v trestním rejstříku, naposledy za černý odběr elektřiny. Původně svědci z jeho chatové osady spekulovali o tom, že vzal vinu za vraždu na sebe, aby kryl svého syna. To však pachatel i soudní psycholog vyloučili.