Už okolo 6:00 zkomplikovala nehodu na hlavním tahu z Karlových Varů na Prahu nehoda u odbočky na Žlutice. Kamióny stály i v kopci u Herstošic.

"Silnice jsou namrzlé. Směrem na Prahu je doprava paralyzována, stejně jako D6 ve směru z Karlových Varů na Sokolov. I silnice I/13 je poseta nehodami," uvedla policejní mluvčí. Nehody se staly i na dálnici D6 u Arnoltova, na nebezpečí námrazy upozorňují cestáři i na Kraslicku u Jindřichovic, ledovka je i u Nové Role.

Nehody kvůli počasí jsou i na dalších místech Česka. Například na dálnici D6 na 146. kilometru ve směru Cheb - Sokolov komplikuje dopravu nehoda.

Kvůli sněžení se havarovalo u Dolní Olešnice v Královéhradeckém kraji, ve Středočeském kraji a na Olomoucku.

Silnice v horských oblastech Libereckého kraje jsou ráno sjízdné se zvýšenou opatrností. Teploty jsou tam pod nulou a na některých vozovkách nižších třídy je v důsledku nočních přeháněk rozbředlý sníh, vyplývá z informací z dopravního webu.

Auta bourala ve čtvrtek ráno také na dálnici D1 u Devíti Křížů, nehoda již byla odstraněna a kolony se pomalu rozjíždějí. Od půl osmé však policisté řeší kolizi na 18. kilometru ve směru na Prahu, kde havarovalo několik aut. Kolona má až tři kilometry.