Policisté zatím zdokumentovali dvě loupeže, které se staly o víkendu 16. a 17. září. Oba poškozené oslovila skupina v noci s tím, jestli neví, kolik je hodin, nebo nemají zapalovač. Během chvíle však přijela žlutá dodávka.

„Muži svou oběť natlačili do vozidla, kde ji během jízdy okradli o mobilní telefon a peníze a vyžadovali sdělení PIN kódu k platební kartě. Ten ale od žádného z poškozených nedostali, a tak vozidlo přibrzdili a vyhodili je ven na ulici,“ popsala mluvčí policie Iveta Martínková.

Pomocí kamer kriminalisté následně zjistili, o jakou dodávku se jedná. A ta je o dva dny později zavedla až na Žatecko. Tam zadrželi pět mužů ve věku od 17 do 43 let a následně je obvinili z loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Čtyři dospělí skončili ve vazbě, mladistvého vyšetřují na svobodě.

Detektivové se však domnívají, že skupina má na svědomí více loupeží, a tak žádají oběti, aby se přihlásily. „Jestliže má tedy kdokoli obdobnou zkušenost, byť nemuselo dojít k úplnému dokonání loupeže a zatáhnutí do vozidla, prosíme, aby se policistům ozval na linku 158,“ dodala Martínková.